İnstagramda Kaç Kişi Çevrimiçi ?

İnstagram Çevrimiçi Özelliği ?

İnstagram’ın en büyük yeniliklerinden biriside hesabınızda aktif olan kişileri görebilmek. Direct Mesajlar kısmına girdiğinizde takipleştiğiniz arkadaşlarınızdan kimler aktif kimler kaç dk önce aktif olmuş görebileceksiniz. Facebook’ta sohbet kısmına girdiğimizde aktif olan kişiler başında yeşil bir nokta ile belirtilmekteydi. İnstagram’a daha sonra gelen bu özellik tıpkı facebooktaki gibi başında yeşil nokta ile gösterilmektedir.

İnstagram Aktif Hesaplar

Görselde de gösterildiği gibi direct mesajlara girdiğimizde çevrimiçi olan kişileri başında yeşil noktalı şekilde görebiliyoruz. Görselimizin en sağında ise bu özelliği değiştirebileceğimizi göstermektedir “Activity Status” başlığı altında Show Activity Status seçeneğini aktif ve pasif yaparak hem kendi çevrimiçi görünürlüğümü hemde takipleştiğimiz diğer kişilerin çevrimiçi olduğunu gösteren özelliğimizi kapatıp açabiliyoruz.

İnstagram Hesabımda Kaç Kişi Aktif ?

Çevrimiçi özelliği bulunan instagramda facebooktaki gibi sohbetteki çevrimiçi sayısını görememekteyiz. İnstagram bu özelliği eklememiş olsada bir bakıma anlık olarak hesabımızda kaç kişinin aktif olduğunu görebilmemiz mümkündür.Bunun için Apple Store ya da Google Play Store’de bir çok uygulama bulabilirsiniz fakat hiçbirinin güvenli olabileceğinden emin değilim ve doğru çalışacağıda muamma aslına bakarsanız. Bunu görebilmek için İnstagramın bir diğer bomba özelliğinden biri olan Canlı Yayın özelliğindeki ufak bir ipucusu ile sizleri aydınlatacağım. Öncelikle cep telefonunuzu elinize alarak instagram uygulamasını açıyorsunuz ve hikaye paylaşma kısmına girerek canlı sekmesine geçiyorsunuz ve yayına başlamadan önce instagram bize şuan hesabımızda kaç kişinin aktif olduğunu göstermektedir. Görsel olarak aşağıya örneğini göstereceğim.

İnstagram Çevrimiçi Sayısı

Ekran görüntüsünde görüldüğü gibi 160 kişinin aktif olduğunu görebiliyoruz. Ama unutmayın ki sayı bundan fazladır neden derseniz çevrimiçi özelliği aktif olan hesapları görebilmekteyiz. Aktif olarak kullananların dışında birçok kişide bu özelliği kapatmış olduğunu unutmayınız.

İnstagramda Kaç Kişi Çevrimiçi ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir