SEO(Search Engine Optimization) Nedir ?

Search Engine Optimization(SEO), Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu’dur. Seo(Arama Motoru Optimizasyonu) Bir Web Sitesinin Google aramalarında belli başlı anahtar kelimelerde diğer web sitelerinden öne çıkartmaktır. Web siteniz anahtar kelimenizde ne kadar üst sıralara çıkar ise sitenize ziyaretçi artışı olacaktır. Arama motoru optimizasyonu çalışmamızı doğal olarak yapacağımız için, sitenize gelen ziyaretçi artışı ve geri dönüşüm sitenizin değerini kat ve kat arttıracaktır.

Web sitenizin trafiğini arttırmanız için bir çok seo teknikleri ve stratejik çalışmalar vardır. Google aramaları üzerinden gelen ziyaretçileri google çok fazla dikkate almaktadır. Buda sitenizin Google’daki değerini arttıracaktır. Daha sonra siteniz üzerinde yapacağınız çalışmalar google için daha fazla önemsenerek işinizi kolaylaştıracaktır.
Seo’da en dikkate almamız gereken nokta ise Google’ın Arama Motoru optimizasyonu için almış olduğu algoritmaları ve güncellemeleri yakından takip etmek. Aslına bakarsanız burada Google’ı oyun kurucu olmaktadır. Bizlerse oyunu kurallarına göre oynayacak oyuncularız. Hata yapan Game Over diyebiliriz.

Anlayacağınız attığımız her adımın izlendiğini bilerekten adımlarımızı sağlam atarak oyunu kurallarına göre oynayacağız. Seo terimi oldukça geniş bir konudur. Ben elimden geldiğince evirip çevirip kıvırarak bir şeyler anlatmaya çalıştım. Umarım birazcıkta olsa faydalara vesile olurum.

SEO(Search Engine Optimization) Nedir ?” için 2 yorum

 • 8 Mayıs 2019 tarihinde, saat 16:08
  Permalink

  Evet çok önemli, dikkat etmeye çalışıyorum. Teşekkürler. Yoast seo kullanıyorum.

  Yanıtla
  • 10 Mayıs 2019 tarihinde, saat 05:23
   Permalink

   İşinize yaramasına sevindim. Takıldığınız noktalarda sorabilirsiniz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir